Jak ułatwić jazdę konno?

Październik 18, 2017 Aktualności
koń

Możesz lubić konie przez całe życie. Lub może być miales przebudzenie nie tak dawno temu, które zachęca do zwiedzania jazdy konnej po raz pierwszy. Nie możesz oderwać oczu od widoku falujących mięśni. Podniecasz się za każdym razem, gdy jeździsz konno na polu. W przeciwieństwie do przyjaciół, nawet lubisz zapach stodoły! Teraz wiesz, że jesteś gotowy podjąć pierwsze kroki na długiej drodze, aby zostać jeźdźcem. Zająłeś lekcje jazdy konnej w miejscowej stodole i jesteś przekonany, że jesteś gotowy, aby poradzić sobie z krzywą uczenia się, która idzie naprzód. Zanim rozpoczniesz, oto dziewięć wskazówek, które ułatwią ci wejście w nowe przygody!

Bądź przygotowany do bycia początkującym – przez długi czas!

A post shared by THERESE MOSER (@theresemoser) onGdy raz wejdziesz do tego strzemiona, zapomnij o natychmiastowej satysfakcji. Zamiast tego, zmaksymalizuj wszystko, aby osiągnąć coś na dłuższą metę. Nie martw się, jeśli twoje palce chowają się podczas zakładania uzdę. Nie martw się, gdy koń daje ci świadomość z kącika oka: „Ten jest początkujący!” Po prostu zanurz się w nowe uczucia, nowe krzywe uczenia i nową koordynację. To uczucie jest podobne do bycia nowicjuszem w kasynie online. To trwa długo, aby nauczyć się czegoś nowego i stać się dobrym w tym. Jeżeli szukasz informacji, to jest
wiencej tutaj.

Każdy koń ma ci coś nauczyć

Jeśli jeździsz w szkole jazdy konnej i miałeś okazję jeździć końmi w ciągu kilku lat, naprawdę zrozumiesz, że jest coś, czego można się nauczyć od każdego konia, w którym jeździsz. Jeśli zarejestrujesz lub wypożyczysz konia, możesz mieć możliwość pracy z jednym koniem w perspektywie długoterminowej. Możesz rozwijać głębsze relacje, a może nawet ze sobą tak dobrze się poznać, że można czytać umysły nawzajem. Zawsze jednak doceniaj szansę na nowe konie, ponieważ przyczynią się one do pogłębienia doświadczenia i repertuaru „języka”, który trzeba skuteczniej pokonać.

Znajdź doskonałego mentora

 

Twój mentor może lub nie może być twoim instruktorem. Jednak ta osoba będzie miała kluczowe znaczenie dla sukcesu pierwszych lat jako jeździec. Będzie ona ta, która może słuchać twoich pytań i obaw i udziela odpowiedzi na pytania dotyczące twojej sytuacji. Poprowadzi cię w swoich decyzjach i pomoże ci znaleźć rozwiązania, które są niezbędne do rozwoju – nawet wtedy, gdy ich nie znasz. Znajdź kogoś, kogo możesz ufać.

Otocz się wielkimi profesjonalistami i przyjaciółmi koni

To prawda, że ​​jesteś sumą wpływów wokół siebie. Poszukaj więc ludzi podziwiających. Znajdź tych, których chciałbyś naśladować. Następnie, bądź wokół nich i ucz się od nich przy każdej okazji. Poznawaj profesjonalistów z danego regionu – od żywienia, opieki zdrowotnej, szkolenia – ważne jest, abyś otoczony był miłymi, pełnymi współczucia ludźmi, którzy zawsze podejmują decyzję, dla dobra koni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *