Jakie są najczęstsze błędy jazdy konnej?

Listopad 8, 2017 jazdy
jazdy

Jazda konna może być zarówno ekscytującym, jak i nerwowym doświadczeniem, ponieważ praca z żywymi zwierzętami wymaga pewnego poziomu cierpliwości i wiedzy. Ale jeśli zrobi się to dobrze, ta aktywność może być relaksująca, odmładzająca i terapeutyczna. Wiele badań wykazało, że jazda konna jest korzystna dla procesów poznawczych i psychologicznych. Co więcej, zyskujesz większe uznanie dla dynamicznej i symbiotycznej więzi ukształtowanej poprzez pracę z tak niesamowitymi stworzeniami. Tak jak w przypadku każdej nowo nabytej umiejętności, jazda konna wymaga instrukcji i praktyki. Oto 5 typowych problemów, z jakimi doświadczają początkujący jeźdźcy i wskazówki, jak je pokonać.

Koń wydaje się niedostępny lub agresywny

Niektóre konie mają obawy, gdy zbliżają się do nich w linii prostej. Zbliżając się, spróbuj iść łukiem w stronę konia – celem jest uwidocznienie twojej obecności. Unikaj bezpośredniego kontaktu wzrokowego i upewnij się, że koń jest skierowany w twoją stronę. Na koniec, gdy znajdziesz się wystarczająco blisko, najpierw nawiązaj kontakt, wyciągając rękę, by koń poczuł zapach. Pokonaj konia delikatnie, zanim na niego wskoczysz. Pomoże to rozwinąć bliższą więź początkową między 2 z was. Czasami nawiązanie dobrego kontaktu zajmuje naprawdę dużo czasu. Mało tego – być może będziesz musiał spróbować więcej niż raz, aby zbliżyć się do konia. Nie martw się – po prostu daj czas darmowespiny-starburst.com! Dobrze jest zrobić coś, co oderwie twój umysł od stresu i pomoże zapomnieć i zrelaksować się. Dla wielu osób automaty do gry są kluczem do odpoczynku. Dlaczego więc nie spróbować?

jazdy

Masz problemy z zamontowaniem konia

Konie są zazwyczaj przeszkolone, aby przyjąć jeźdźców montujących po lewej stronie, dlatego należy przestrzegać tej zasady. Jeśli koń się porusza, pozwól mu się poruszać i znajdź punkt równowagi. Nie zmuszaj go do zatrzymania się – zamiast tego spróbuj kontrolować kierunek, w którym koń się porusza. Upewnij się, że rozkładasz swoją masę równomiernie, naciskając na jej przeciwległe ramię podczas montażu, w przeciwieństwie do tego, że Twoja waga zwisa z jednej strony.

Kiedy jedziesz, czujesz się niepewnie lub chwiejnie na koniu

Jest to najprawdopodobniej spowodowane nieprawidłowym pozycjonowaniem i wyrównaniem siedzeń. Zasada jest taka, że właściwa postawa jeździecka powinna umożliwiać pociągnięcie linii prostej przez ucho, ramię, biodro i piętę jeźdźca. Ramiona i plecy powinny być proste, a najszersza część stóp powinna znajdować się w strzemieniu.

jazdy

Koń nie zatrzymuje się, gdy pociągniesz za wodze

Zatrzymanie to połączenie słownych wskazówek, umiejscowienia ciała i ruchu oporu. Zacznij od wezwania „whoa”, po którym następuje zatrzymanie palców i pociągnięcie w tył lejce w połączeniu z wepchnięciem siedziska głębiej w siodło.

Koń podpala się lub idzie zbyt szybko i nie reaguje na zatrzymanie sygnałów

W takich sytuacjach może być konieczne użycie techniki zatrzymania awaryjnego, aby odzyskać kontrolę nad koniem.Trzymając lejce mocno w obu dłoniach, pociągnij jedną stronę, aż głowa konia się obróci – zmuszając go do spowolnienia ruchem okrężnym. Ten „hamulec awaryjny” nazywa się „1-rein stop” i może skutecznie umożliwić jeździecowi odzyskanie kontroli, jeśli koń będzie się brykał lub jechał zbyt szybko. Jeśli koń jest całkowicie poza kontrolą i porusza się bardzo szybko w linii prostej, nagłe pociągnięcie w zakręt koła może być niebezpieczne.